A dohányosok többségében növekszik a mutációk száma, de vannak kivételek

Biztosan sokan hallottuk már dohányzásról lemondani képtelen ismerőseink szájából, hogy nem fontos leszokni szenvedélyükről, mondván: Az unokatestvérem keresztapjának szomszédja is negyven évig cigizett, és mégis százkét évig élt.

Tovább

Mások a génjei a kortárs Matuzsálemeknek

Összehasonlító vizsgálatban elemezték olasz és svájci tudósok a nagyon magas kort megélt emberek genomját, hogy megállapítsák, van-e a génekben is megmutatkozó eltérés az ilyen idős emberek és a populáció más tagjai között -írja az MTI.

Tovább

Csorbának bizonyul a molekuláris olló?

Az utóbbi években az orvostudomány egyik legizgalmasabb áttörése a génszerkesztés technológiájának megalkotása volt. Ebből mindeddig a legpontosabbnak és emiatt legígéretesebbnek a Crispr-Cas9 molekuláris biológiai rendszer, más néven molekuláris olló megalkotását tartották, bár etikai problémák eddig is sokakban felmerültek ezzel kapcsolatban. Az Index összefoglalója alapján azonban most úgy tűnik, a módszer egyáltalán nem olyan biztonságos, mint eddig feltételezték. Sőt, könnyen lehet, hogy még nagyobb problémát okozhat, mint a gyógyítani kívánt alapbetegség.

Tovább

Sokkal veszélyesebb a ráknál, ha nem akarunk szembenézni vele

A daganatos betegségek jelenlegeg is a vezető halálokok között szerepelnek mindenhol, de hamarosan átvehetik az első helyet a halálozási statisztikákban. Sajnos hazánkban különösen rossz a gyógyultak aránya , pedig ma már a kezelések széles skálája áll rendelkezésre itthon is. Többek között ennek okairól, az időben elkezdett terápia fontosságáról beszélgetett a 24.hu riportere dr. Peták István rákkutatóval.

Tovább

Szerencsés génrendszerrel több D-vitaminhoz jutunk

A mai városi ember túl sok időt tölt bezárva a négy fal közé. Megszokott életében legalább a munkába járás kimozdítja a zárt térből, de a jelenlegi helyzetben erre sincs módja. Sokan még a kirándulásról is lemondanak a járványtól való féltükben. Pedig gyönyörű tavaszi időnk van, s a fák, virágok nem fertőznek, viszont a napsütés segítségével létrehozott D-vitaminnak immunrendszert erősítő hatása van.

Tovább