Örülök, mert tudom, hogy mellrákom van

Örülök, mert tudom hogy mellrákom van.

Nem, nem őrültem meg.

Örülök, mert nagyon hamar elkaptuk a rohadékot. Igy 98% esélyem van, hogy meggyogyuljak, hogy felneveljem a gyerekeimet és szép életem legyen. Rákos vagyok, de nem fogok meghalni. Nem most és nem e miatt.

Tovább

Zöld utat kérnek az embergyárnak

Újabb mérföldkőhöz érkezett az orvosi technológia a Gyártástrend cikke alapján. Az oldal beszámolója szerint a Philadelphiai Gyermekkórház orvosai arról tárgyalnak az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hatóságával, az FDA-val, hogy engedélyezzék mesterséges méhek tesztelését emberi embriókon.

Tovább

Összefüggés a bélflóra állapota és a depresszió közt

Alig néhány évtizede annak, hogy a gyomorfekély kialakulását összefüggésbe hozták a Helicobacter pylori fertőzöttséggel. Persze nem mindenkinek lesz fekélye, aki ilyen baktérummal él, hiszen akkor például minden második magyar beteg lenne, de a kapcsolat létezik.

Tovább

Potencianövelőnek szánták, de szívbetegséget is gyógyít

Nem először fordul elő, hogy egy már forgalomban lévő gyógyszerről kiderül, egészen más kórkép ellen is hatásos, mint amire eredetileg kifejlesztették. Az Origó cikke szerint most egy potencianövelőről állapítottál meg, hogy egy igen súlyos betegség, a szisztolés szívelégtelenség ellen is hatásos lehet.

Tovább

Magyarországon nincs kanyarójárvány-veszély

Egyre több hír érkezik kanyarós megbetegedésekről minden földrészről. Magyarországon mindössze néhány szórványos eset fordult elő, legutóbb Makón, de a szomszédainknál, különösen Szerbiában és Ukrajnában lassan járványszerű méreteket ölt. Mi véd meg minket a környező országokban már halálos áldozatokat is szedő kórtól? A G7 összeállításából kiderül, miért vagyunk kivételes helyzetben.

Tovább

Lézerrel égetnék ki az alkoholizmust az agyból

Drasztikus módszerrel kísérleteztek amerikai kutatók az alkoholizmus gyógyításának érdekében a 24.hu híre alapján. A függővé tett patkányok agyából lézerrel távolították el azokat az idegsejteket és pályákat, amelyek előfeltevésük szerint az alkoholizmusért és az elvonási tünetekért felelősek. Szerencsére a módszert emberen nem szabad alkalmazni.

Tovább

Fogalmunk sincs, hogyan hat az 5G mobiltechnológia az egészségre

Úgy tűnik, az emberiség nem akar tanulni a múlt hibáiból. Sok olyan technológiát hozott már létre, amelynek nem látta át teljes egészében a következményeit, mégis alkalmazni kezdte. A Piac és Profit cikke alapján lehet, hogy az 5G mobiltechnológia is ilyen lesz?

Tovább

Hétköznapi étel segíthet a szellemi épség megőrzésében

Szereti a gombapaprikást? Esetleg egy finom gombás tojást enne? Nem, nem változott a Biopsia gasztrobloggá,csak megpróbáljuk hasznosítani egy szingapúri tudósok által közölt tanulmány következtetéseit, melyről az Origó Tudomány is írt, s mely szerint a gombák, különösen a vadon termett fajtáik pozitív hatást gyakorolnak az idős emberek szellemi képességeire.

Tovább

Óvatosan a női túlórával, depressziót okozhat!

Újra és újra bebizonyosodik, hogy az egyenlőség nem szinonímája az egyformaságnak, s a nők egyenjogúsága nem azt jelenti, hogy ugyanazok lennének az erősségeik, mint a férfiaknak. Természetesen nem lehet mindenkit egy kalap alá venni sem a nők, sem a férfiak között, de egy MTI cikk alapján például a túlzott túlóráztatás a nők mentális egészségére ártalmasabb, mint a férfiakéra, bár nyilván nekik sem tesz jót.

Tovább

Veszélyes anyagok kerülnek a gyerekek szervezetébe a lakásból

Azt már kénytelenek voltunk tudomásul venni, hogy nem tudjuk elkerülni a különféle mérgező anyagokkal való érintkezést. A benzingőz, a tisztítószerek,

Tovább

Nem mind allergia, amit annak gondolnak

Az allergia népbetegség,gondoljuk, s ez így is van, a világban és Magyarországon is egyre több az ilyen megbetegedés. A HVG

Tovább

Injekció helyett is kapszulát szedhetnek a cukorbetegek

Úgy tűnik, a Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói igen intenzíven foglakoznak a miniatűr,lenyelhető egészségügyi eszközök kifejlesztésével. A gyomor vizsgálatára alkalmas eszköz után most egy, a napi inzulininjekciót kiváltó, apró tűt tartalmazó kapszuát is kifejlesztettek az MTI szerint, amely a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők életét könnyítené meg.

Tovább

Akkumulátorcsere nélkül működne az új pacemaker

A szívritmus-szabályozók legproblémásabb tulajdonságára talált megoldást egy amerikai tudóscsoport a Gyártástrend információja szerint. Az eddig kifejlesztett pacemakerek ugyan egyre megbízhatóbbak lettek, de elektromos szerkezetek lévén a bennük lévő akkumulátor szabályos időközönként cserére szorult, ez pedig minden alkalommal új műtéttel járt.

Tovább

Most kezdik igazán felmérni az alváshiány következményeit

Csipkerózsika még aludhatott a mese szerint száz évig egyfolytában, ha nem is saját jószántából. 2016-ban már a napi 7 óra sem jut a vizsgált emberek felének a Gallup Intézet felmérése szerint, ami pedig már az egészségkárosodással jár. A témáról a 444 írt bővebben nemrégiben Daniel Buysse-nek, University of Pittsburgh professzorának a Washington Postban megjelent cikke alapján.

Tovább

Rotavírustól és a diabétesztől is megvédhet egy oltás?

A rotavírus gyakran okoz súlyos hasmenéssel, hányással járó megbetegedést, elsősorban kisgyerekeket fenyeget. Védőoltás létezik ellene, de viszonylag kevesen veszik igénybe, nem ítélvén súlyosnak a kockázatot. Az Index cikke alapján viszont úgy tűnik, más, gyógyíthatatlan betegségtől is megóvhatja a gyermeket ugyanez a hatóanyag.

Tovább

Már kevés fű is változást okoz az agyban

A világban egyre inkább enyhül az utóbbi időben a marihuánafogyasztással szembeni szigorúság, Európa több országában orvosi célra engedélyezik, sőt, az USA egyes államaiban és Kanadában bizonyos mennyiség legálisan tartható és fogyasztható. Pedig a menicalonline cikke szerint már néhány alkalom után is kimutatható változást okoz a kamaszok agyában.

Tovább

Ha denguefertőzése volt, a zikalázat megúszhatja

Sokáig azt gondolhattuk, hogy akár a dengue-, akár a zikafertőzés csak távoli, egzotikus országokban fordul elő, minket nem érint. Sajnos a klímaváltozással nálunk is megjelent már az Aedes aegypti nevű szúnyogfajta, amelyik ezeket a vírusokat terjeszti, így minket is közelről érinthet az a felfedezés, amelyre amerikai kutatók jutottak az origo.hu cikke szerint.

Tovább

Felnőttkori depressziót okozhat kisgyermekekben a válás

Az, hogy a szülők válása nagy lelki törést okoz egy gyerek életében, s minél kisebb egy gyerek, annál nagyobb a trauma, nyilván nem lep meg senkit. Norvég kutató az MTI híradása szerint most még annyibanl árnyalták a képet, hogy ez az esemény még a felnőttkorban kialakuló depresszióval is összefüggést mutat.

Tovább

Rengeteg betegséget segít megelőzni a vörösbor

Olyan, mintha csak egy jó kis esti borozásra keresne ürügyet az Origo.hu annyi előnyét sorolja fel a lefekvés előtti egy pohárka vörösbor elfogyasztásának. A Washington Állami Egyetemtől és a Harvard Orvostudományi Egyetemtől azonban talán mégiscsak távol áll az ilyen élvezetközpontú megközelítés, márpedig a portál az ő kutatásaikra is hivatkozik cikkében.

Tovább

Megállítható a szklerózis multiplex romlása?

Az SM, vagyis a szklerózis multiplex az autoimmun betegségek közé tartozik, vagyis olyan kór, amelynél a szervezet saját maga ellen fordul, ebben az esetben éppen az idegsejtek végződéseit védő myelinhüvelyt pusztítja. Sajnos jelenlegi ismereteink szerint gyógyíthatatlan. Ezért is örömteli az az eredmény, amelyről az MTI számolt be nemrégiben.

Tovább

Istenhitről, gyógyításról – riport Csókay András idegsebésszel

Itthon és külföldön is nagy figyelemmel kísérik azt a műtétsorozatot, amelyet Csókay András idegsebész főorvos és három orvostársa végez egy fejüknél összenőtt bangladesi sziámi ikerpár szétválasztása céljából. A beavatkozás következő lépcsőjére Magyarországon kerül sor. Dr. Csókay Andrással a hvg. készített interjút, amelyből kivételes hosszúsága miatt csak szemelvényeket tudunk közölni.

Tovább

Apró szivacsokkal tüntetnék el a megmaradt kemót a szervezetből

A mór megtette kötelességét, a mór mehet – mondhatnánk Jágóval, ha cinikusak akarnánk lenni. De cinizmusról szó sincs, annál inkább arról, hogy amerikai tudósok megtalálták a módját annak, hogy ha a daganat elpusztításával már betöltötte szerepét, a szervezetet megszabadítsák a kemoterápiás anyagoktól, így csökkentve a mellékhatásokat.

Tovább

Így előzhető meg a gyermekkori ekcéma

Aki nem szenvedett tőle, nem is tudja, milyen zavaró lehet az ekcéma. Ez a bőrbetegség erős viszkető érzéssel, apró hólyagok megjelenésével jár, s ha valaki akár álmában öntudatlanul kivakarja, vérző sebek, majd akár csúnya, megvastagodott bőr is lehet az eredmény. Gyerekeknél különösen gyakori, s igen nehezen gyógyítható.

Tovább

A férfiak is lehetnek a többszöri vetélés okai

Váratlan következtetésre jutott egy brit kutatócsoport a sokszoros vetélések okát kutatván. Úgy tűnik, hogy az így végződő terhességeknél nemcsak az anya szervezetében kell a probléma forrását keresni, hanem meg kell vizsgálni az apát is. A Clinical Chemistry cikkéről az MTI adott hírt.

Tovább

Új irány a cukobetegség gyógyításában

A diabétesz népbetegségnek számít az egész fejlett világban, s bár diétával és szükség esetén gyógyszerrel szinten tartható, gyógyítani egyelőre nem tudják. Ezért is szenzációs az a tudományos áttörés, amelyről az MTI számolt be norvég kutatók bejelentése alapján, s amely szerint a cukorbetegség a szervezet öngyógyító mechanizmusa felhasználásával gyógyíthatóvá válhat.

Tovább

Tényleg csökken a fájdalom a simogatástól

Nemegyszer találkozunk olyan kutatással, amelyik nem váratlan, forradalmian új eredménnyel zárul, hanem egy közismert, mindenki által használt metódus hasznának tudományos magyarázatát adja. Ilyen az a vizsgálat is, melyet brit tudósok végeztek az MTI híre szerint, s az egyszerű simogatás fájdalomcsillapító hatását igazolja.

Tovább

Így térhet vissza az elvesztett szaglás

Bár az érzékszervek károsodása közül talán a szaglóképesség elvesztése jár a legkevesebb problémával a mindennapi életben, azért ez a hiány is zavaró, sőt, akár veszélyes is lehet a mindennapi életben. A Gyártástrend iformációja szerint azonban amerikai kutatók viszonylag egyszerű, de sikeres módszert találtak az anozmia orvoslására.

Tovább

Végre egy jó hír egészségügyünk házatájáról

Sokszor panaszkodunk a magyar egészségügy állapotára, sajnos legtöbbször jogosan. Éppen ezért örülünk, ha olyan mutatóról számolhatunk be, amiben eredményeink az EU-s átlagnál is jobbak. A 24.hu egy ilyen tényezőről adott hírt nemrégiben az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ jelentése alapján.

Tovább

Felejtse el a cigit, ha majdan unokát szeretne!

A dohányzásnak sokkal messzebbre ható káros hatásai lehetnek, mint azt eddig gondolták. Az már régen bizonyítást nyert, hogy az anya dohányzása károsítja a magzatot, de most az MTI híre szerint egy svéd kutatás arra talált bizonyítékot, hogy az apa nikotinfüggősége még a szültendő gyermek későbbi nemzőképességére is káros hatással van.

Tovább

Csak a rákos sejteket pusztítják el az arany részecskék

Máris figyelemre méltó eredményekkel büszkélkedhet az a még folyamatban lévő klinikai vizsgálat, melyről a medicalonline.hu számolt be. Ennek során aranyrészecskék segítségével pusztítják el a daganatos sejteket a prosztatában. Az eljárás kivételesen pontos eredményt hoz, így szinte nincs mellékhatása.

Tovább

A túlélés törvénye, avagy a finn egészségügy belülről

A Wikipédia és a Webdoktor segítségével már kihordtál két ebolát is, mire finn orvos látott? Nem csodálkozom! Az a benyomásom olykor, hogy a finn egészségügyben dolgozók nem is professzionális orvosok és nővérek, hanem egy észt, orosz és pakisztáni művészekből álló színházi társulat tagjai, akik bármilyen panaszra antibiotikumot írnak a páciensnek…

Tovább

AIDS-es migránsok?

Dübörög a migránskampány, így most gyakran olyanoknak is jár 15 perc hírnév, akik eddig szerencsénkre a sötétség jótékony homályában leledztek. Azonban most a migránsszagra, mint légy a szarra gyűlnek és ontják magukból a nógrádis félművelt közhelyeket…

Tovább