Gyorsan hat az új COVId elleni vakcina, a tűfóbiások örülhetnek

Szeretné, ha a koronavírus elleni védelmet megúszhatná egy egyszerű orrspray befújásával? Egyesült államokbeli kutatók az MTI szerint most egy SARS-CoV-2 antitest és egy másik Igmellenanyag kombinálásával létrehozott hatóanyag létrehozásával kisérleteznek, amely ilyen egyszerűen, orrba juttatva fejtené ki hatását.

Tovább

Csorbának bizonyul a molekuláris olló?

Az utóbbi években az orvostudomány egyik legizgalmasabb áttörése a génszerkesztés technológiájának megalkotása volt. Ebből mindeddig a legpontosabbnak és emiatt legígéretesebbnek a Crispr-Cas9 molekuláris biológiai rendszer, más néven molekuláris olló megalkotását tartották, bár etikai problémák eddig is sokakban felmerültek ezzel kapcsolatban. Az Index összefoglalója alapján azonban most úgy tűnik, a módszer egyáltalán nem olyan biztonságos, mint eddig feltételezték. Sőt, könnyen lehet, hogy még nagyobb problémát okozhat, mint a gyógyítani kívánt alapbetegség.

Tovább

Ez ellen (még) nem tudnak védekezni a mikróbák

Új frontot nyitottak a kutatók a mindig új és új rezisztenciát kialakító mikroorganizmusokkal folytatott harcban. Az Indexben idézett tanulmány alapján találtak egy olyan módszert, amely egészen más oldalról támadja a kórokozókat, így ezek nem tudnak védekezni ellene.

Tovább

Duplán jutalmazza tüdeje a dohányzásról leszokót

Merőben új, a dohányosokra nézvést bíztató eredményre jutott egy brit kutatás az MTI híre szerint. A tudósok vizsgálata szerint a tüdőnek legalább a fő légutai képesek teljesen regenerálódni a dohányfüst okozta károsodások után a leszokást követően.

Tovább

Így kaphat mattot a rákos daganat

Hosszú évtizedek óta az emberiség egyik fő célkitűzése, hogy megtalálja a rák ellenszerét. Az Origo cikke alapján most úgy tűnik, a tudomány nagy lépést tett a cél elérése érdekében, géntérképezéssel felkutatták a tumorsejtek legsérülékenyebb pontjait.

Tovább