Semmit sem szűr, csak árt a cigaretta füstszűrője

Több mint fél évszázada annak, hogy nagyjából tíz évvel az amerikai premier után Magyarországon is megjelent az első füstszűrős cigaretta. Manapság gyakorlatilag minden cigi ilyen, még a kézzel sodrottakhoz is hozzábiggyesztik a filtert, hiszen a marketing miatt mindenki biztos abban, hogy ezzel a káros anyagokat legalább minimális mértékben kiszűri.

Tovább

Zöld utat kaptak Japánban az ember-állat kimérák

Számos etikai kérdést vethet föl az az egyébként technikailag már ismert eljárás, amelynek gyakorlati kipróbálására nemrég kapott engedélyt Nakaucsi Hiromicu, a Tokiói Egyetem professzora. A kisérlet során ember-állat hibrideket hoznak létre, s ezeket ültetik be egy nőstény állat testébe – írta meg az Index.

Tovább

Biológiai fegyvernek szánhatták a Lyme kórt terjesztő kullancsot?

Klasszikus összeesküvés-elméletnek tűnik a címben feltett kérdés, mi sem hinnénk másnak, ha a 444.hu nem erősítené meg cikkében, hogy már az Egyesült Államok kongresszusában is komolyan vizsgálják ezt a teóriát, s a Stanford Egyetem egy szerzője sem tartja ezt kizártnak. Hallottunk már hihetetlen dolgokról, amik utóbb igaznak bizonyultak, de hogy ez is ezek közé tartozik-e, arra azért egyelőre nem fogadnánk nagyobb összegben.

Tovább

A mellrák valójában tizenegyféle betegség lehet

A mellrák szerencsére időben diagnosztizálva már jó eséllyel gyógyítható betegség, de az még ma is leginkább az orosz rulettet idézi, hogy kiújul-e akár évekkel később, s ha igen, akkor is gyógyítható lesz-e. Az MTI azonban brit és amerikai kutatókra hivatkozva arról számolt be nemrégiben, hogy a tumor típusát azonosítva kiszámíthatóvá válhat a daganat újbóli megjelenésének kockázata.

Tovább