Állati vesével helyettesítették az amerikai férfi szervét

Kirké még mindenestül disznóvá változtatta Odüsszeusz társait az ismert klasszikus eposzban. Ennél sokkal jobban járt az az amerikai férfi, akinek a világon elsőként ültették be egy disznó veséjét transzplantációkor, s egyelőre úgy tűnik az Index beszámolója alapján, hogy a beavatkozás sikeres volt, bár a kilökődés veszélye még fennáll.

Tovább

Bő egy év után is jól van a részleges szívátültetésen átesett kisbaba

Ezeken a hasábokon is többször számoltunk már be olyan beavatkozásokról, amelyeket elsőként végeztek el a világon. Ugyanakkor ritka az olyan információ, amely a páciensek egészségéről hosszú távon is beszámolna.

Tovább

Öt szervet ültettek be egyszerre egy egyéves kislánynak

Fantasztikus életerőről és küzdeni tudásról tett tanúbizonyságot az az egyéves spanyol kislány, akin a többszörös transzplantációt, egyszerre bél-, máj-,lép- és hasnyálmirigy-átültetést végrehajtották a madridi La Paz kórházban. Az úttörő operációról az MTI nyomán a 24.hu számolt be. A kórház információja szerint a donor szívelégtelenségben hunyt el.

Tovább

Csaknem tökéletesen működnek az újonnan beültetett karok

A sebészet fejlődésével egyre több szerv átültetése válok lehetővé. Az az őrült ötlet, amellyel még a szovjet kutatók kisérleteztek évtizedekkel ezelőtt, hogy fejet transzplantáljanak, ugyan nem vált valóra szerencsére, de egy izlandi férfi nagyon sokat köszünhet az ennél egyszerűbb. de az ő életét így gyökeresen megváltoztató műtétnek -írta meg a 24.hu.

Tovább

Sertésszívvel kaphat új esélyt az életre az amerikai férfi

Az orvostudomány már jó ideje képes arra, hogy a legkülönvözőbb szervek átültetésével megmentse a beteg életét, mégis minden évben sokan halnak meg olyanok, akiket megmenthettek volna transzplantációval, csak egyszerűen nem találtak időben átültethető szervet. Az Egyesült Államokban most egy új eszközt vetettek be a szervhiány megszüntetésére: génmódosított sertésszívet ültettek be emberi szervezetbe – adta hírül az MTI.

Tovább

Mostanáig kellett várni az első légcsőátültetésre

Azt gondolná az ember, hogy amikor a szív- vagy a tüdőátültetés már megoldott feladat az orvostudomány számára, akkor egy olyan viszonylag egyszerű felépítésű szerv transzplantációja, mint amilyen a légcső, már régen rutinműtétnek számít. Pedig ez olyannyira problémás beavatkozás, hogy az első ilyen műtétet csak nemrégiben végezték el az Egyesült Államokban, ahogy ezt az MTI megírta.

Tovább

Már Pécsett is nyomtathatnak emberi szöveteket

Az orvostechnika egyik legújabb innovációja az emberi szöveteket is előállítani képes bionyomtató. Ebből a sokoldalúan felhasználható eszközből már itthon, a Pécsi Tudományegyetemen is dolgozik egy – számolt be róla az Origo.

Tovább

Heréjét is megosztotta ikertestvérével

Az első szívátültetés még világszenzáció volt, talán az jelentette az áttörést a transzplantációs műtétek történetében. Azóta már egyre több különféle szerv sikeres átültetése megtörtént már, de a herék ezen úton történő pótlása még ma is ritka és bonyolult operáció, különösen élő donor segítségével.

Tovább

Zöld utat kaptak Japánban az ember-állat kimérák

Számos etikai kérdést vethet föl az az egyébként technikailag már ismert eljárás, amelynek gyakorlati kipróbálására nemrég kapott engedélyt Nakaucsi Hiromicu, a Tokiói Egyetem professzora. A kisérlet során ember-állat hibrideket hoznak létre, s ezeket ültetik be egy nőstény állat testébe – írta meg az Index.

Tovább

Anya, képzeld el, bírtam futni!

Szerencsésnek érzem magunkat abból a szempontból, hogy csak egy hetet vártunk, amikor megkaptam az ominózus telefont: Benőnek van egy donor szív, egy órán belül menjünk a kórházba. Emlékszem rá, hogy a munkahelyemen kiesett minden a kezemből és annyit mondtam: nekem most rohannom kell!

Tovább