Így előzhető meg a lúdtalp

A mai ember mozgásszegény életmódja gyakran okoz ortopédiai problémákat, amelyek bizonyos mértékben már gyerekkorban megjelenhetek. A Semmelwis Egyetem nemrégiben egy videót tett közzé, amelyben bemutatja azokat a tornagyakorlatokat, amelyekkel megelőzhető a lúdtalp kialakulása.

Tovább

Ultraibolya fénnyel fertőtlenít a kórházi robot

A jelenlegi helyzetben, pandémia idején folyamatosan ügyelünk rá, hogy minél alaposabban fertőtlenítsünk. Különösen fontos ez a kórházakban, ahol amúgy is könnyen terjednek a különféle kórokozók, de sajnos a vegyi anyagokra egyre inkább rezisztenssé válhatnak. Ezért, de a COVID-19 elleni védekezés miatt különösen nagy érdeklődés kíséri azt a dán fejlesztésű robotot, amelyről az Origó Tudomány rovata számolt be.

Tovább

HAVAS A HÁZBAN – Tényleg pokoli állapotok uralkodnak a hazai egészségügyben?

A lejebb látható, az megszokottnál kicsit hosszabb videóban, amely a nemzeti1 tv képernyőjén volt megtekinthető, Havas Henrik beszélget Kincses Gyulával, az Orvosi Kamara elnökével és Mihályi Péter közgazdásszal, az MTA doktorával az egészségügy valós állapotáról.

Tovább

Építómérnökből világszerte ismert idegsebész

Csókay Andrást, úgy hiszem, nem kell külön bemutatnunk. Őt, ha addig nem is, a bangladesi sziámi ikreket elválasztó műtétsorozat óta az egész ország ismeri. Kadarkai Endre ArcKép című portréműsorából megismerhetjük életútját, amely az orvosi hivatásig, belső életében pedig a megtérésig vezetett. Az interjú már nem friss, néhány éve készült, mégis aktuális lehet mindenkinek, aki akár saját életével való szembenézésre is vágyik a professzor sorsán keresztül.

Tovább

Szegeden találhatják meg a szuperbaktériumok ellenszerét

A tudósok egyre komolyabb aggodalommal figyelik világszerte az antibiotikumoknak ellenálló, úgynevezett szuperbakériumok térnyerését, mérvadó tudományos körök ezt tekintik a jövő egyik legnagyobb orvostudományi kihívásának. Így különösen büszkék lehetünk arra, hogy a MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontban egy fiatal tudósokból álló kutatócsoport Pál Csaba vezetésével már eddig is komoly eredményekt mutathat fel ebben a harvban, ahogy ez a ,Akadémiai Dolgozók Fóruma által készített kisfilmből is kiderül, amely A mi Akadémiánk sorozat része.

Tovább

Ép lélekkel orvosnak lenni – 1. rész: Dr Rosta András – Onkológus, haematológus

Tovább

Ép lélekkel orvosnak lenni – 4. rész: Dr. Antalics Gábor – A háziorvos

Tovább

Ép lélekkel orvosnak lenni – 3. rész: Dr Farkas Gyorgyi – A tejfogdoktor

Tovább

Ép lélekkel orvosnak lenni – 2. rész: Dr. Révész Zsolt – Plasztikai sebész, onkológiai sebész:

Tovább